Instrukcja obsługi modułu SmartVent

  Instalacja aplikacji :

Aplikację SmartVent należy pobrać ze sklepu Google Play i zainstalować na urządzeniu mobilnym. Kod QR z linkiem do aplikacji znajduje się na końcu instrukcji.

UWAGA ! ! ! 

Po zainstalowaniu aplikacji należy wejść w ustawienia, następnie aplikacje, odnaleźć SmartVent i w zezwoleniach zaznaczyć [pamięć] - jest to potrzebne aby aplikacja mogła zapisać dane ustawione przez użytkownika.



Menu Ustawienia :

Aby można było korzystać z aplikacji należy w menu [Ustawienia] wpisać odpowiednie dane.

W polu IP lokalne należy wpisać numer IP jakie moduł otrzymał  w sieci LAN.

W polu IP zdalne wpisujemy numer IP publicznego ( czyli adres WAN routera )

W polu Klucz należy wpisać ( o ile został ustawiony ) klucz dostępu do rekuperatora

Jeżeli czcionka na przyciskach aplikacji jest za duża bądź za mała można ja zmienić za pomocą przycisków pod tekstem Rozmiar czcionki :


Obsługa aplikacji :

Po uruchomieniu aplikacji wyświetli się ekran startowy, w którym należy kliknąć przycisk [Połącz lokalnie] lub [Połącz zdalnie], powinien pojawić się napis : Połączono. Następnie należy kliknąć przycisk [Start], wyświetli się ekran główny aplikacji :

Widać na nim temperaturę zewnętrzną , temperaturę wewnętrzną oraz wilgotność powietrza ( dane z czujników wewnątrz manipulatora A11 ). Z prawej strony ekranu znajduje się ikona wskazująca aktualny poziom wentylacji , przyciskami 1,2,3 i STOP można go zmieniać .

UWAGA : jeżeli zmienimy poziom wentylacji z aplikacji to z manipulatora A11 nie będzie już takiej możliwości do momentu wyłączenia zasilania centrali i ponownego włączenia.

Generalnie z modułu SmartVent powinno korzystać się w ten sposób, że ustawiamy z manipulatora A11 harmonogram pracy centrali i go włączamy. Centrala pracuje wtedy według harmonogramu, przyciski zmiany biegów nie są wtedy w aplikacji wyświetlane a nad ikoną wyświetlającą poziom wentylacji znajduje się zielona ikona kalendarza. Jeżeli chcemy zmienić poziom wentylacji klikamy w aplikacji na ekranie głównym w ikonę kalendarza , po chwili kalendarz zmieni kolor na czerwony i wyświetlą się przyciski do zmiany poziomu wentylacji. W tym momencie możemy zmienić na inny poziom i zamknąć aplikację. Poziom ten będzie włączony tak długo aż przyjdzie czas następnego programu z kalendarza. Możemy ponownie kliknąć na ikonę kalendarza i centrala wróci do pracy z harmonogramem.

Na ekranie głównym znajduje się przycisk [Szybkie funkcje], klikając na niego pojawi się następujący ekran :

Tutaj możemy aktywować jedną z czterech funkcji :

  • kominek - aktywacja spowoduje włączenie nawiewu na 100% a wyciągu na 30% przez pół godziny. Nie trzeba blokować w tym celu harmonogramu. Odpowiednia ikona informacyjna pojawi się na ekranie głównym. Po upłynięciu 30 minut centrala powróci do poprzedniego stanu pracy.

  • Wietrzenie - aktywacja powoduje włącznie nawiewu i wyciągu na 100% przez godzinę. Nie trzeba blokować w tym celu harmonogramu. Odpowiednia ikona informacyjna pojawi się na ekranie głównym. Po upłynięciu 60 minut centrala powróci do poprzedniego stanu pracy.

  • Poza domem - kliknięcie spowoduje przełączenie centrali na 1 poziom wentylacji. Nie trzeba blokować w tym celu harmonogramu. Odpowiednia ikona pojawi się na ekranie głównym. Ponowne kliknięcie przywróci centralę do poprzedniego stanu pracy.

  • Otwarte okno -  ( tylko w wersji 2.0 i wyższej) kliknięcie spowoduje całkowite wyłączenie nawiewu. Tę funkcję można używać latem gdy chcemy otwierać bądź uchylać okna przy włączonej wentylacji.

Na ekranie głównym znajduje się jeszcze jeden przycisk - [ Ustawienia centrali ] po kliknięciu zobaczymy taki ekran :

Widzimy na nim ustawienia jakie zostały zaprogramowane z manipulatora A11. Po kliknięciu na przycisk [ Następna strona ] pojawi się drugi ekran ustawień centrali :

Można na nim zobaczyć ustawienia prędkości wentylatorów na poszczególnych poziomach wentylacji, oraz temperatury z wewnętrznych czujników centrali.



Tryb autonomiczny

Jeżeli odłączymy panel A11, moduł SmartVent przejdzie w tryb autonomiczny. Uzyskamy wtedy możliwość ustawiania temperatury nawiewu, sterowania nagrzewnicą oraz wydajnościami na poszczególnych biegach. W aplikacji na system Android pojawi się dodatkowe menu gdzie można wprowadzać zmiany.

Dodatkową zaletą jest możliwość ustawienia harmonogramu pracy z poziomu smartfona bądź komputera. Do tego potrzebny jest serwis https://ifttt.com .

Po zarejestrowaniu się w tym serwisie można tworzyć harmonogramy pracy oparte o dowolne zdarzenia ( nie koniecznie związane z czasem ) oraz widżety którymi można sterować rekuperatorem prosto z pulpitu smartfona ( także na iPhone ).

Dokładny opis integracji z serwisem w zakładce IFTTT .


Dane techniczne : 

- Pobór prądu : 110 mA

- Napięcie zasilania : 12V DC

- Temperatura pracy : -10°C do +40°C

- Wymiary : 116mm x 142mm x 30mm

Gwarancja : 

Producent udziela gwarancji na okres 2 lat od daty zakupu urządzenia i zobowiązuje się do jego każdorazowej, bezpłatnej naprawy, jeśli w okresie gwarancyjnym wystąpią wady z winy producenta. Wadliwe urządzenie należy dostarczyć do miejsca zakupu na własny koszt wraz  z potwierdzoną datą zakupu i krótkim opisem uszkodzenia. Gwarancja nie obejmuje wszelkich uszkodzeń powstałych w wyniku nieprawidłowego użytkowania, uszkodzeń mechanicznych, przeróbek i samowolnych napraw.

Producent nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne straty i szkody bezpośrednie lub pośrednie mogące powstać w wyniku nieprawidłowości w działaniu urządzenia, w których zastosowano jego produkty.  

Kody QR :

  • Aplikacja na smartfony z systemem Android:

Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started